facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Sevgili Anneler ve Babalar

Dünyanın en zevkli,aynı zamanda en zor görevlerinden birini üstlenmiş bulunuyorsunuz.

Bebeğinizin kişiliğinin en az yarısı doğumda belirlenir.Çocuğunuz sizlerden aldığı özellikleri birleştirerek kendine özgü bir şey olarak büyüyüp gelişecektir.

Bebeklik döneminden itibaren kendine özgü bir birey olarak ağlaması,uyuması ya da acıktığını belirtmesi diğer çocuklardan farklı biçimlerde olacaktır.Lütfen onu başka çocuklarla,kardeşleriyle ya da kendi çocukluğunuz ile kıyaslamayınız.Çocuğunuzu tanımaya çalışınız.Onu tanıdıkça çeşitli zorlukları daha kolay aşacaksınız.

Çocuklar büyürken hastalanır.Vücudun mikropları tanıyarak gerekli önlemleri alması için bu süreçlerin yaşanması gerekmektedir.Hastalanmak kimsenin suçu değildir.Sağlıklı beslenmek ve sağlıklı bir çevrede yaşamak bu hastalıkları tehlikesizce atlatmak için gerekli olan koşullardır.Hastalıklara karşı geliştrilen çeşitli aşılar da vücudun bu hastalıkları hafif geçirerek ya da hiç geçirmeden direnç kazanmasını sağlar.Uygun zamanlarda bu aşıların yapılamasını sağlamak çocuk sağlığı açısından önemlidir.

Olumlu davranışları övmek,olumsuz davranışları görmezden gelmek disiplinin önemli kurallarından biridir.Çocuğunuzu koşulsuz olarak seviyorsunuz.Bu durumu onun da bilmesini sağlayın.Böylece her zaman her sorununu çekinmeden sizle paylaşabilirsiniz.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.