facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Çocukluk Çağının Sık Görülen Endokrin Sorunları


Hormonların insan üzerine etkileri anne karnında başlamakta ve ömür boyu sürmektedir. Özellikle çocukların büyüyebilmesi ve fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için hormonların düzenli ve yeterli miktarlarda salgılanması gerekir.

Çocuk ve ergenleri ilgilendiren farklı endokrin rahatsızlıklar bulunmaktadır. Bunların görülme yaşları ve sıklığı değişmektedir. Bazılarının belirtileri anne karnında iken başlamakta, doğum sonrası tanı ve tedavi geciktiğinde ise kalıcı hasara neden olabilmektedirler.

Çocukların fiziksel ve ruhsal özellikleri erişkinlerden oldukça farklıdır. Endokrin sorunların tanısında ve tedavisinde yaşanılabilecek bir gecikme, kalıcı hasara neden olabilir. Bunun önüne geçebilmek için çocuk ve ergenlerin çocuk endokrinoloji ünitelerinde değerlendirilmesi doğru bir yaklaşım olacaktır.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.