facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Kimyasal Peeling

Cilt yenileme ve soyma işlemleri üç ayrı yöntem ile yapılabilir.

1-Kimyasal peeling
2-Mekanik peeling ve dermabrazyon
3-Lazer peeling ve cilt soyma yöntemleridir.

Peeling tanım olarak deriyi oluşturan tabakaların kontrollü ve istenilen derinliğe kadar soyulması işlemidir.İşlem sonunda soyulmanın derecesine göre etkiler ortaya çıkar ve bu etkiler tedavi amacıyla kullanılırlar

Kimyasal peeling ile ciklt soyma işlemi soyulmanın derecesine göre de farklılıklar gösterir.Genel anlamda yüzeysel, orta ve derin soyma işlemi olarak 3 farklı derinlikte soyma işlemi yapılabilir.Yüzeyel peelingler etkisi kısa sürdüğünden ve sınırlı bir alanda soyma işlemi yaptığından seanslar halinde uygulanır.Derin soyma işlemlerinde 1 seans yeterlidir fakat kişiyi bir süre sosyal hayattan alıkoyar.

Peeling Tedavileri

Orta yaş kırışıklıklarının tedavisi.
Cilt lekelerinin tedavisi
Gözenek sıkılaştırma
Sivilce ve komedonların giderilmesi
Akne izlerinin silinmesi
Genel cilt canlanması ve parlaklığının arttırılması amacıyla kullanılır.
Peeling işlemlerinde tedavi protokolü Kliniğimizde peeling işlemleri farklı yöntemlerin kullanılması ile kombine edilmektedir.Bu sayede geniş bir tedavi seçeneği ve hastaya özel tedavi planlaması yapabilmek mümkün olmaktadır.

Kliniğimizde yüzeysel peeling işlemlerinde, HD cilt yenileme sistemleri ve lazerli karbon peeling uygulamalarını kullanmaktayız. Her iki yöntem de iyileşme süresi gerektirmeyen ve kişiyi sosyal hayattan alıkoymayan sonuçlar yaratır.

Orta derece peeling işlemleri microlaser (mikrolazer ) peeling veya kimyasal peelingile yapılmaktadır. Hangi yöntemin kullanılacağı ise titiz bir muayene sonucu belirlenmekte ve hasta beklentilerini karşılayacak şekilde planlanmaktadır.

Derin peeling işlemlerinde ise sadece lazer yardımlı peeling yöntemini kullanmaktayız.Bu yöntem ile tüm yüz bölgesi kontrollü ve güvenli bir şekilde soyulabilmekte, çok daha canlı,ferah ve pürüzsüz bi,r görünüm yakalamak mümkün olmaktadır.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.