facebook-icon twitter-icon google-icon instagram-iconJimer Tv

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Dermatolojide Lazer Tedavileri


Dermatoloji alanında son yıllarda kozmetolojik uygulamalar yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Bu amaçla pek çok kozmetik uygulama yöntemlerinin yanı sıra lazer kullanımı da oldukça önem taşır. Dermatolojik olarak başlıca lazerler ; vasküler lezyonlar (şarap lekeleri, bacaktaki variköz damarlar, hemanjiomlar, telenjiektaziler, anjiokeratom, piyojenik granülom), pigmente lezyonlar (çil, solar lentigo, melazma, epidermal nevüsler, becker nevüs, nevüs spilus, ota nevüs), dövmelerin çıkarılmasında, epilasyonda, skarların tedavisinde, tırnak mantarı tedavisi ve deri yenilenmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca stria denilen deri çatlaklarında, akne, siğil gibi dermatolojik problemlerin tedavisinde de kullanılırlar. Bu amaçla çeşitli lazer tipleri mevcuttur. Lazerler dalga boylarına ve kullanım alanlarına göre sınıflandırılırlar.


Lazer tedavisinde, hastanın deri tipine ve hastalığına göre uygun dozun uygun sürede verilmesi ve tedavi aralıklarının belirlenmesi çok önemlidir. Her ne kadar güvenli ve iyi tolere edilebilir sistemler olsalar da, uygulama sonrası yan etkiler gelişebileceğinden bu konuda derinin yapısını bilen ve deneyimli hekimlerin lazeri uygulaması uygundur. Lazer uygulaması profesyonel şekilde yürütülmeli, işlem öncesinde, uygulama esnasında ve sonrasında gerekli tüm önlemler alınmalıdır.

Jimer hastanesi deri ve Zührevi Hastalıklar Kliniğimizde Nd-YAG, IPL,alexandrite, q  switch ve karbondioksit fraksiyonel lazer bulunmaktadır. Bu lazerler ile kliniğimizde; vasküler lezyonlar (porto şarabı lekesi, telenjiektaziler, bacaktaki variköz damarlar, piyojenik granülom), pigmentasyon bozuklukları (deride güneşe bağlı renk koyulaşması, melazma ) akne ve akne skarları, stria denilen deride gelişen çatlaklar, deri yenilenmesi, tırnak mantarı tedavisi ve epilasyon işlemleri yapılmaktadır. Kliniğimizde ayrıca diğer kozmetik işlemlerin yanısıra bölgesel zayıflama ile ilgili  hizmetlerimiz yer almaktadır.

Lazer Tedavileri Bilgi Formu

CAPTCHA

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.