facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Menü

Periodontitis - Sistemik hastalıklar

Dişeti Hastalılarında Kanser:

Ağız içinde görülen kanser türlerinin yaklaşık olarak % 10 kadarı dişetinde görülmektedir. Bu tip kanserler genelde dişeti büyümesi şeklinde, siyah veya kahverengi görünümlü ve ağrısız olabilirler. Bu tip durumlarda teşhis ve tanı büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle şüphelenilen dokudan alınacak örnek doku (biopsi) patolojik olarak incelenmeli ve elde edinilecek veriler radyolojik tanı yöntemleri ile desteklenerek tanı konulmalıdır. 

Dişeti Hastalıkları ve Diabet:

Diabet (Şeker hastalığı) bir tür şeker olan glikozun dokularda ve kanda aşırı miktarda birikmesi ile karakterize bir sistemik hastalıktır. Diabetik bireylerde dişeti hastalığı, vücutça sağlıklı bireylere göre daha hızlı ve daha yıkıcı olarak ilerlemektedir.  Diabetik bireylerin vucutlarında oluşabilecek en ufak enfeksiyon kandaki şeker miktarının artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle dişeti iltihabı gibi enfeksiyonların kontrol altına alınması ve tedavi edilmeleri gerekmektedir.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.