facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Menü

Suların Erken Gelmesi

Su(amnios sıvısı) gebelik kesesi içerisindeki sıvının adıdır.Normal koşullarda doğum eyleminin başlamasının işaretidir.Gebelik kesesinin zamanından önce açılması istenen bir durum değildir.

Kese tam olarak açıldığında doğumun başlaması kaçınılmazdır.

Kesede bazen çok küçük bir açılma olup sıvı akışı oluşur,bu durumda bebeğin enfeksiyon riski oluşacağından böyle bir şüphesi olan hamile mutlak doktoruna haber vermelidir. 

Amniyon sıvısı nasıl ayırt edilir?
Amniyon sıvısı genelde şeffaf ya da açık renkli berrak bir sıvıdır. Kendine özgü bir kokusu vardır.İdrar kaçırma hamileliğin son dönemlerinde sık karşılaşılan bir durumdur.Bu nedenle idrarla karıştırılabilir.

Suyunuz geldiğinden şüheleniyorsanız !!!

Gebelik haftası ne olursa olsun suyunuz geldiğini düşündürecek herhangi bir durumda mutlaka doktorunuz ile görüşmelisiniz. Basit bir testle bunun amniyon sıvısı olup olmadığını kolaylıkla anlaşılabilir. 

36 haftadan büyük gebeliklerde suyun gelmesini takiben 36 saat içinde doğum eylemi başlayacağını bilmekte fayda vardır.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.