facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Göz Kapağı Estetiği


Göz kapakları ve etrafı, yaşlanma ile yüzde oluşan değişiklerin ilk başladığı ve dikkat çektiği bölgelerdendir. Göz etrafındaki en küçük değişikler bile tüm yüzün ifadesini değiştirebilmektedir. Yorgun ve yıpranmış görünümlü göz çevresi kişiyi olduğundan yaşlı gösterebildiği gibi aydınlık ve canlı görünen göz çevresi ise daha genç ve enerjik görünüm sağlamaktadır.

Göz etrafındaki değişikler genellikle 30 lu yaşların başında mimikler ile belirgin olan kırışıklar ile başlamaktadır. Bu dönemlerde alınabilecek tedbirlerin başında botulinum toksin(botox) uygulaması ile mimikler ile oluşan bu kırışıkların sabit kalmasını engellemektir. İlerleyen dönemlerde ise cilt ve cilt altı dokuların yapısının bozulması ve yer çekimi etkisi üst göz kapaklarında sarkmalar ile doğal göz kapağı kıvrımının kaybolması, göz dış kenarlarının aşağı doğru dönmesi, alt göz kapaklarında torbalanmalar ve çökmeler oluşması, ciltte fazlalığa bağlı sarkma ve kırışıklar oluşmaktadır.

Göz kapağında meydana gelen tüm bu değişiklerin düzeltilmesi işlemi göz kapağı estetiği veya blefaroplasti ameliyatı olarak adlandırılmaktadır. Aynı anda hem alt hem de üst göz kapağı ameliyatı yapılabilmekte olup ihtiyaca göre ayrı ayrı da yapılabilmektedir. Ameliyat bölgesel ve genel anestezi altında ameliyathane şartlarında yapılmaktadır. Ameliyat süresi yapılacak işleme göre değişmekte olup tek başına üst göz kapağı ameliyatı ortalama 1-1,5 saat iken alt ve üst göz kapağının birlikte ameliyatı ortalama 2-2,5 saat sürmektedir.

Ameliyattan sonra aynı gün içerisinde veya 1 gün sonrasında taburcu olunmaktadır. Ameliyattan ilk 24-48 saat içerisinde göz kapaklarında şişlik ve morluk oluşmaktadır. 1 hafta içerisinde morluklar tamamen yok olurken, şişlikler %70-80 inmektedir ve günlük çalışma hayatınıza dönmenize engel olmamaktadır. İyileşme sürecinin tamamlanması ve göz kapaklarının yeni şeklini alması tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi ortalama 1 yıldır. Daha detaylı bilgi ve muayene için kliniğimize bekleriz…

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.