facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Karın Germe


Karın germe son yıllarda oldukça rağbet edilen ve talep gören bir operasyon haline gelmiştir. Bunun en büyük sebebi klasik karın germe ameliyatına ilave edilen yeni yöntemler ve tekniklerdir. Örneğin karın kaslarının sıkılaştırılması, liposuction işleminin daha yoğun şekilde yapılması ile bel bölgesi kıvrımı görünüm açısından daha estetik hale getirilebilmektedir.

Kimlere Yapılır?

Karın germe ameliyatı genellikle hamilelik süresince karın kaslarında gevşeme, karın cildinde sarkıklık,cilt sarkması ve cilt çatlakları olan kişilere yapılır. Benzer görüntüler bazen aşırı kilo alıp veren kişilerde de ortaya çıkar ve benzer şekilde tedavi edilebilirler.

Ameliyat Teknikleri

Karın germe ameliyatı göbek yerini değiştiren (klasik abdominoplasti) ve değiştirmeyen (mini-abdominoplasti) ameliyatlar olarak iki ayrı grupta incelenir. Son dönemlerde bu ameliyatlara ek olarak çeşitli modifikasyonlar da eklendi. Bu modifikasyonlar;

karın kaslarının sıkılaştırılması ile daha ince bir bele sahip olmak, germe işlemi ile karın derisi çatlaklarından kurtulmak ve vakumla yağ emme işleminin gerekli olduğu durumlarda kullanılmasıdır.

Mini Karın Germe

Mini karın germe tanım itibarı ile göbek yerini değiştirmeyen bir ameliyat olarak bilinir.Genel anlamda doku fazlalığı göbek deliğinin alt kısmında ise tercih edilen bir yöntemdir.Mini karın germe ameliyatında göbek üstü yapılardan deri fazlalaığı alınamaz fakat kasları sıkılaştırma işlemi de yapılabilmektedir.

Mini karın germe ameliyatının özellikleri

  • Ameliyata ait kesiler daha küçüktür.Kesinin küçük olması izlerin de küçük olacağını gösterir.
  • İyileşme süresi daha kısadır.
  • Ameliyat süresi ve ameliyat sonrası iyileşme süreci daha kısadır.
  • Ağrı,morluk ve ödem oluşumu daha az görülür.
Karın germe ve liposuction

Karın germe ameliyatlarında bel bölgesi kontürünü sağlanması, kalça yanlarında bulunan yağ fazlalıklarının alınması ve gerek görüldüğünde sutyen çizgisi ve bacaklara da müdahale edilebilmesi nedeniyle liposuction işlemi daha yoğun olarak kullanılmaktadır. Liposuction işleminin yoğun olarak kullanılması ve deforme alanların da düzeltilmesi ile günümüzde karın germe ameliyatları sonuçları bakımdan hastalarımızın memnuniyet derecesini önemli ölçüde arttırmıştır.

Ameliyat süreci

Karın germe ameliyatı genel anestezi ile yapılabileceği gibi bel bölgesinden uyuşturma şeklinde de gerçekleştirilebilir. Operasyon yaklaşık 2-2.5 saat kadar sürmektedir. Vücudun başka bölgelerine liposuction uygulanacaksa bu süre biraz daha uzayabilir. Ameliyat sonrası bir gün hastanede kalmak yeterli olmaktadır. Dren konulmuş ise ameliyat sonrası 3-4 gün sonra alınır. Kendinden emilen dikişler kullanılmış ise dikiş almaya gerek görülmez. Ameliyat sonrası korse giymek önem taşır. Kişiler 1 hafta sonra iş yaşamlarına dönebilirler. Mini karın germe ameliyatında ise bu süre çok daha kısadır.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.