facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Meme Ucu Estetiği


İnverted nipple, meme başının bir kısmının veya tamamının içe dönük olmasıdır.İçe dönük veya çökük meme başı olarak da adlandırılır. Genellikle ergenlik ile birlikte ve memelerin gelişme safhasında ortaya çıkar.Gebelik döneminde ise sıkıntılı bir süreç yaşatabilir.

İnverted nipple hayatın çeşitli saflarında çeşitli sorunları da beraber getirir.Ergenlik döneminde sıkıntılar daha çok farklı olmaktan kaynaklanan psikolojik sorunlardır.Bilindiği gibi meme başı aynı zamanda süt vermede aracı rol oynar.İnverted nipple deformştesine sahip annelerin bir kısmında süt verme işlemi gerçekleşemez veya çocuk meme başını kavrayamaz.Bu durum hem anne hem de bebek için üzücü bir durumdur.Bu sıkıntıların dışında meme başından salgılanan bazı salgıların dışarıya akamaması nedeniyle de hijyenik problemler oluşabilir.

İçe dönük meme başının tedavisi cerrahidir. İşlem lokal anestezi ile yapılabilir. Meme başını içeriye doğru çeken yapılar kesilir ve meme başının altına destek dokular yerleştirilir. Meme başını içeriye çeken bağlar çok güçlü ise meme başı altına bazen kıkırdak doku yerleştirmek gerekebilir.

Cerrahi işlemlerin birçoğu süt kanallarına zarar vermez ve emzirme işlemi operasyon sonrası dönemde sağlanabilir. Hayatın erken evrelerinde ortaya çıkan deformitelerde ise süt verme işlemi gerçekleşmeyebilir çünkü bu durumda süt kanalları hiç gelişmemiştir.

İnverted nipple cerrahisi fonksiyonel olmasının yanında estetik görünümü de ileri derecede düzeltmektedir.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.