facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer, lazerle cilt yenileme sistemleri içinde geliştirilmiş en etkin lazerle tedavi yöntemidir. Fraksiyonel lazer ışınları ile deride mikro tüneller açılır. Tüneller arasında sağlam deri bölgeleri bulunur. Bu sayede iyileşme süresi diğer lazer sistemlerine göre çok kısadır. İyileşme sürecince kollojen doku oluşumu tetiklenmekte, bu da cildin gerginleşmesini ve elastikiyetinin artmasını sağlamaktadır.

Frakiyonel Er:Yag Lazer

Günümüzde fraksiyonel tedaviler için 2 ayrı lazer kullanılmaktadır. Bu lazerler Er:Yag ve Co2 lazerlerdir. Her iki lazer de hücre içinde bulunan suyu hedef alarak cilt gençleştirme işlemleri yapabilmektedir fakat Er:Yag lazerlerinin suya olan ilgisi CO2 lazerlerden yaklaşık 10 kat fazladır. Profraksiyonel lazerin diğer bir özelliği ise aynı zamanda CO2 lazeri işlevi de görebilmesidir.

Kliniğimizde kullanılan fraksiyonel lazerler ile Er:Yag ve CO2 lazerleri ile yapılan tedaviler kombine edilmekte ve geniş bir tedavi seçeneği oluşturulmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Kullanım Alanları

Fraksiyonel lazer ile yüz gençleştirme

Profraksiyonel lazer ile orta yaş kırışıklıklarını azaltma

Fraksiyonel lazer ile akne (sivilce) izlerinin tedavisi

Fraksiyonel lazer ile yara izlerinin tedavisi

Alt ve üst dudaktaki kırışıklıkların azaltılması

Cilt gevşeklik ve sarkıklıklarının tedavisi

Cilt lekelerinin tedavileri (Güneş lekesi, yaşlılık lekesi)

Gebelik sonrası cilt çatlaklarının tedavisi

Fraksiyonel Lazer ile Tedavi

Uygulama yaklaşık olarak 45 dakika sürer. Uygulama sonrasında işlemin derecesine göre ciltte 3–7 gün süren kızarıklık olur. Bu dönemde hastalar nemlendirici ve güneşten koruyucu kremler kullanırlar. Uygulamadan 2-3 gün sonra makyaj yapabilir ve sosyal aktivitelerine dönebilirler.

Fraksiyonel lazer tedavileri iyileşme süresi klasik lazerle soyma işlemlerinden daha kısadır. Bu sayede hastalarımız sosyal yaşamdan kısıtlanmazlar. İyileşme süresinin kısa olması yöntemin en büyük avantajlarındandır. Fraksiyonel lazer tedavileri sonucunda cilt daha pürüzüz, lekesiz ve parlak bir görünüme kavuşur.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.