facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Karbon Peeling


Dünyada trend estetik işlemlerine ve cilt uygulamalarına bir yenisi daha eklendi, karbon peeling. Bu yöntem dünya ile aynı anda Türkiye’de de uygulanmaya başlandı.Karbon peeling işleminde özel bir lazer sistemi kullanılmaktadır. Bu lazer sistemi Q-swicth Nd:YAG olarak adlandırılmaktadır

1064 nm dalga boyundaki lazer ışını saniyenin milyonda 5 gibi kısa bir atış hızıyla cilde yayılmış olan karbon partiküllere çarpar. Çok hızla gelen bu yüksek enerjiye sahip lazer kısa sürede iletilen enerji sebebiyle cilt üzerine yapışmış karbon partiküllerini uçurur. Bu işlemi başarı ile uygulamak için lazer cihazının Q-switch özelliğinde olması ve 10mm atış çapında yeterli enerjiye ulaşabilmesi gereklidir.

Karbon peeling uygulaması her cilt tipinde güvenle yapılabilecek bir cilt yenileme ve yüzeysel soyma işlemidir. Karbon peeling sonrasında sadece cilt yüzeyinde değil, ısı etkisiyle derinin derin katmanlarını etkilemekte ve kollojenin yeniden yapılanmasını sağlamaktadır.

Uygulama Alanları

Leke tedavisi: Toning mod ile güneş ve yaşlılık lekelerinin giderilmesi
Aktif akne tedavisi: Cilt yüzeyinde oluşan yağın giderilmesi ve anti bakteriyel etki
Cilt sıkılaştırma: Cilt sarkması ve elastikiyet kaybı olan kişilerde anti-aging uygulamaları ve orta yaş kırışıklılarının giderilmesi
Gözenek sıkılaştırma: Lazer ile yapılan karbon peeling uygulamasının cilt yüzeyinde bulunan gözeneklerin küçültülmesinde de oldukça etili bir tedavi özelliği vardır. Yöntemin en önemli avantajlarından biri de yaz aylarında da uygulanabiliyor olmasıdır.

Uygulama ve Prosedür

Karbon kremin cilde sürülmesi, karbon kremin emilimi için bir süre beklenmesi ve ardından karbon peeling için cilde iyice emilmiş gözeneklerin içinin iyice karbon krem ile dolmuş olduğunun kontrolünün ardından lazer cihazı iler karbon peeling işlemine başlanır. Lazerin cilt yüzeyinde karbon krem içersinde yar alan atomize karbon partiküllerini yüksek bir hızla patlatması ile cilt yüzeyinde bulunan ölü doku anında buharlaşarak ciltten uzaklaşır. Lazer karbon peeling gözeneklerin içersinde ani ısıl etki yaratarak gözeneklerin küçülmesini sağlayan bir yenilenme işlemini de başlatır.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.