facebook-icon twitter-icon google-icon instagram-iconJimer Tv

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Lazer EpilasyonHastanede Ortamında Güvenli ve Etkin Lazer Sistemleri

Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı, sağlıklı ve bilimsel yoludur. Lazer epilasyon'da kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eder.

Lazer Epilasyon Sistemleri

Alexandrite lazer: Türk insanı genellikle çok koyu olmayan ten rengine ve cilt rengine göre nispeten daha koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu nedenle alexandrite lazer epilasyon için en uygun yapıdadır. Alexandrite lazer derindeki kıl köküne dek ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve bu başarıyı sağlarken ı yanık sorununa yol açmaz. Temas etmeden atış yaptığından hijyen açısından sorun yaşanmaz.

NdYag lazer: Kombine tedavilerde Alexandrite sistemlerine yardımcı bir ışın türüdür. En önemli özelliği yaz aylarında ve çok koyu ten yapısına sahip kişilerde de uygulanma özelliğidir.

Işık bazlı sistemler: (IPL) Bunlar gerçek lazer epilasyon değillerdir, sadece yoğunlaştırılmış ışık sistemleridir. Bu yöntemler derindeki köklere ulaşıp kıl kökünü tahrip gücüne sahip olmadıklarından daha ziyade bir modern ağda yöntemi olarak kabul edilir ve geçici etki gösterirler.. Diode lazer:Melanin adı verilen kıl kökünde yer alan pigmente olan duyarlılığı Alexandrite lazerden daha düşüktür. Bu bakımdan Diode lazerler genellikle daha yavaş, ağrılı ve fazla seans sayısı gerektiren tedaviler sunar.

Seansların Önemi: Lazer ışığı anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini etkiler ama bütün kökler aynı anda anajen fazda (aktif) olmazlar. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara da uygulama yapmak gerekecektir. Kılların kalınlığı, yoğunluğu ve rengi her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir, kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Biz hastalarımızın en az 4 seans tedaviye devam etmelerini istiyoruz. Ancak tüylerin daha fazlaının ortadan kalkması arzulanıyorsa; hastanın daha fazla seansa kadar devam etmesi gerekebilmektedir. Seans aralıkları yüz bölgesi için 4 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır. Ortalama Lazer Epilasyon sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans, yüz bölgeleri için 6-12 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.

Kliniğimizde kullandığım sistemleri özellikleri

1) Tüm cilt tiplerinde ve tüylenmelerinde güvenli tedavi sunar
2) Seans süreleri daha kısa ve seans sayısı genellikle daha azdır
3) Yazın kullanıma imkan veren kombine tedavi protokolleri sunar
4) Esmer ve koyu renkli kişilerde de güvenle kullanılabilir
5) Soğutma sistemi sayesinde ağrısız ve acısız bir tedavi sunar
Jimer estetik ve lazer merkezi olarak lazer epilasyon uygulamalarında tercih ettiğimiz yöntem kombine yöntemlerdir ve bu bakımdan Alexandrite-Nd:Yag kombinasyonlu tedaviler yapılır. Kullanılan cihaz 2011 yılında A.B.D’de en iyi lazer cihazı ödülünü almış olan Cynosure Elıte serisidir.

Cynosure serisinin etkinliği FDA tarafından bilimsel olarak belgelenmiştir ve en iyi cihazı seçmeniz çok önemli bir husustur. Fakat lazer epilasyon için en iyi cihaz da kullanılsa, bu cihazın kullanılış tekniği ve uygulamanın yapıldığı kuruluşun lazer epilasyon uygulama protokolleri elde edeceğiniz sonucu belirleyecektir.

Fiyat Talep Edin

Ücretsiz Görüşme ve Deneme Atışı Randevusu

Ücretsiz Görüşme ve Deneme Atışı Randevusu
Hafta içi: 10:30 - 11:30 ile 15:30 - 16:30
Cumartesi: 13:00 - 14:00 saatleri arası verilmektedir.

CAPTCHA

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.