facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Lazerle Leke Tedavisi

Melanin cildimize rengini veren ve deri katmanlarında bulunan bir çeşit pigmenttir. Melanin pigmentinin deri katmanlarının belirli bölgelerinde toplanması ile cilt lekeleri oluşur.

Cilt lekelerinin bir bölümü doğuştan itibaren mevcut olsa da bir kısmı çeşitli etmenler sonucu zamanla ortaya çıkarlar. Çiller, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri, melasma (gebelik maskesi) bu tip pigmentasyon bozukluklarıdır.

Lekeler güneşin de etkisi ile genellikle vücudumuzun güneşle temas eden bölgelerinde ortaya çıkar. Yüz bölgesi, el sırtı, sırt ve dekolte bölgeleri lekelerin en sık görüldüğü alanlardır.

Lazer ile tedavi edilebilen lekeler

Güneş lekeleri
Yaşlılık lekeleri
Çiller
Gebelik maskesi (Melasma)
Doğumsal lekeler (Ito ve Ota nevus)
Yara izlerine bağlı lekelenmeler
Bazı ben(nevüs) tipleri
Leke tedavisinde kullanılan lazerler

Jimer Estetik ve Lazer Merkezi olarak kliniğimizde leke tedavisinde kullandığımız birçok lazer sistemi mevcuttur. Bu sayede hasta beklenti ve leke özelliklerine göre tedavi planlaması yapılabilmekte ve kişiye özel parametreler seçilmektedir.

Q switched Nd:Yag lazer: Q switch lazerler genel olarak melanin adı verilen pigmenti hedef alır.Böylece melanin içeriği düşük olan normal deri bölümlerine hasar verilmez, lekelerin, yani melanin pigmentinin bulunduğu kısımlar selektif olarak yok edilir.Q switch lazerleri ile sadece leke tedavisi değil; yüz gençleştirme, gözenek sıkılaştırma, orta yaş kırışıklıklarının giderilmesi işlemleri ile karbon peeling ve dövme silme uygulamaları da yapılmaktadır.

Fraksiyonel Lazer: Leke tedavisinde kullandığımız lazerlerden biri de fraksiyonel/profraksiyonel lazerlerdir. Genel anlamda daha açık renkli ve tüm yüz bölgesine dağılmış çoklu sayıda lekelerin tedavisinde kullanılır. Fraksiyonel lazerler ile yüz gençleştirme, doğum çatlaklarının tedavisi, akne izlerinin tedavisi ve yara izlerini giderme işlemleri de yapılabilmektedir.

Mikrolazer peel: Mikrolazer peel bir anlamda lazerle cilt soyma işlemidir. Derinin üst tabakaları kontrollü bir şekilde çok ince tabakalar halinde soyulabilir. Lekelerle beraber cilt düzensizlikleri ve kırışıklık tedavisi de yapılabilmektedir.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.