facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Medikal El Ayak Bakımı

medikal-el-ayak-bakımı

Her ne kadar insan vücudu bir bütün olsa da uzuv olarak ellerimizin ve ayaklarımızın rolü tartışılmaz bir gerçektir. Estetik ve sağlık açısından bu uzuvlarımızın bakımı büyük önem taşımaktadır.

MEDİKAL EL BAKIMI

Ellerimiz dış etkilere sürekli açık özel bakımına ihtiyaç duyulan başlıca bölgelerimizden biridir. Hem estetik hem de sağlık açısından çok önemli olan el tırnakları pek çok hastalığın taşıyıcısı olabilir. Ellerin bakımında her gün düzenli olarak nemlendirici kullanmak, sıcak-soğuk, güneş, deterjan, sabun vb. dış etkilere karşı ellerin dayanıklılığını arttırır.

Genellikle ayakta görülen bazı problemler el tırnaklarında da görülebilir, tırnak batması, mantar, tırnak kalınlaşması gibi problemler yer alır. El ve ayak sağlığı merkezlerinde uzman kişiler tarafından hijyenik ortamda, steril cihazlar, uygun ürünlerle bakımlar en güzel sonuçları verir.

AYAK BAKIMI

Ayaklarımızın vücudumuzun neredeyse tüm yükünü taşımasında büyük önemi vardır. 20 kas, 114 bağ ve 26 kemikten oluşmaktadır. Gün boyu hareket halinde olan ayakların bakımı medikal olarak ayak sağlığıyla ilgilenen podiatri uzmanlarınca yapılmaktadır.

Hayatın ve çevrenin etkileri ile giyim tarzı olarak ayaklarda büyük bir etkileşimle karşı karşıya kalmaktadır.(Yüksek topuk, sivri burun, dar ve ayağa uygun olmayan ayakkabılar…) Nasır ve tırnak batmalarına neden olabiliyor. Yapılacak düzenli medikal ayak bakımlarıyla tüm bu olumsuzluklardan korunabilir ve oluşmuş problemleri yine ayak bakımlarıyla giderebilirsiniz.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.