facebook-icon twitter-icon google-icon instagram-iconJimer Tv

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

PRP Tedavili Saç EkimiPRP Tedavili Saç Ekimi

Saç Ekiminde PRP Uygulaması : Saç ekimi esnasında yapılan PRP, ekim işleminin ardından yara iyileşmesini ve saç büyümesine hız kazandırmak hedefiyle uygulanan bir yöntemdir. PRP tedavisi ile ulaşılmaya çalışılan hedef ise, dökülmeye başlamış, gücünü ve sağlıklı yapısını yitiren saç köklerinin yeniden canlandırılmasıdır. PRP uygulanan kişilerde saç dökülmesinin azaldığı ve uygulanan bölgede saç tellerinin kalınlaştığı gözlemlenmiştir.
Saç ekimi ardından PRP uygulanan kişilerde, yara iyileşmesi oldukça kısa bir sürede gerçekleşir. Ameliyat ardından ortaya çıkan kırmızı nokta ve kabuklanmalar oldukça çabuk bir şekilde ortadan kalkar ve ekilen köklerin saç uzatma potansiyeli artar.
PRP saç tedavisi yönteminde; saçlarıyla ilgili sorun yaşayan kişilerden elde edilen 10 cc ölçeğindeki kan, laboratuvar koşullarında ayrıştırılır ve kırmızı kan elde edilir. Sağlanan bu kırmızı kanda bulunan; akyuvarların, trombositlerin, pıhtılaşma etkenlerinin ve PGF'lerin spesifik bir uygulamaya tabii tutulmasıyla PRP tedavisi için ihtiyaç duyulan plazma hazır hale getirilir. Elde edilen plazma saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin gücünü kaybettiği kısma enjekte edilir ve PRP uygulaması tamamlanır..
PRP tedavisinde uygulanan bu yöntem yaklaşık olarak 30 dakikada tamamlanmaktadır. Uygulamanın ardından gerçekleştirilen operasyona dair herhangi bir acı ve iz meydana gelmemektedir. Hazırlanan plazmanın saç derisine enjekte edilmesinin ardından kişi, günlük yaşantısına geri dönebilir. Üç ay süresince ayda bir kere olmak üzere yenilenen bu uygulamanın neticelerinin uzun vadeli olabilmesi için, senede bir kere olmak üzere uygulamanın yenilenmesi tavsiye edilmektedir.

PRP Tedavisi Kimlere Uygulanmalıdır?

Genetik ya da mevsimsel nedenlerle saçları dökülen ve bundan şikayetçi olan, saçları gücünü kaybetmiş, zayıflamış herkes PRP uygulaması için uygun aday olabilir.

Saç Ekiminde PRP
PRP'nin saç ekiminde uygulanan üç fonksiyonel uygulaması mevcuttur, bunlar:
Saç ekimi ardından saç köklerin kalıcılığını sağlamak. (PRP destekli FUE).
Saç ekimi ardından iyileşmeyi oldukça kısa bir sürede tamamlamak.
Saç ekimi ardından yeni ekilen saç köklerini gençleştirmek ve canlandırmak.

Saç köklerinin verici bölgeden elde edilmesi ve alıcı bölgeye transferi esnasında belirli bir zaman geçmektedir. Bu geçen zaman sırasında saç köklerinin hayatta kalmasını sağlanmak, oldukça önem teşkil eder. Bu hedefle elde edilen kökler soğutulmuş bir bölgede ve özel hazırlanmış solüsyonlar içinde bekletilir.
Bekletme solüsyonlarının içine PRP ilave edilmesi ya da saç köklerinin doğrudan PRP solüsyonu ile yıkanması faydalıdır ve etkilerin daha hızlı bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar. Ulaşılmak istenen etki saç köklerinin hayatta kalma süresinin arttırılması, yara iyileşmesinin hızlanması, saç köklerinin saç üretmek üzere tetiklenmesi olarak açıklanabilir.

PRP'nin Yan Etkileri Nelerdir?
PRP'de uygulanan kişinin kendi kanı olduğundan, alerjik reaksiyon ya da enfeksiyon ihtimali bulunmamaktadır. Kişinin kendine kan bağışlaması diye tanımlanabilir.
PRP'nin etkisi her uygulanan hastada farklı şekilde gözlenebilir. PRP bütünüyle yardımcı bir yöntemdir, uygulama ardından kişinin beklentilerinin gerçekçi olması, hayal kırıklığını önlemek adına önemlidir. İyileşme için, yalnızca yardımcı olarak uygulanan bir destek metodudur.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.