facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

IMSI

IMSI (yüksek büyütmeyle sperm seçimi yapabilen mikroskop)

Standart tüp bebek uygulamalarına göre spermin daha detaylı ve yapısal değerlendirilmesini yapabilen yöntemdir.

Normal mikroenjeksiyon uygulamarında canlı sperm hücresi en fazla 400 kat büyütülebilmektedir.IMSI yöntemiyle sperm hücresinde yer alan organeller ve hücre çekirdeği detaylı olarak değerlendirilip,en uygun sperm seçimi rahatlıkla yapılmaktadır.

IMSI tekniği kullanılarak spermde yaklaşık 1500-6000 kat büyütme işlemi rahatlıkla yapılabildiği için döllenme oranlarında ortalama %20-30 luk bir artış olmaktadır.

Genetik özellikler ,ileri yaş,sigara kullanımı,hava kirliliği,aşırı sıcağa maruz kalma,kimyasal kirlenme gibi çevresel faktörler,yanlış ve dengesiz beslenme sperm DNA ‘sında hasara yol açar.IMSI yöntemiyle spermdeki DNA hasarı en net bir şekilde ortaya konmaktadır.DNA hasarı olan spermde baş kısmındaki vakuol oluşumu IMSI yöntemiyle rahatlıkla test edilip ayırt edilmesi sağlanmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde DNA’sı hasarlı sperm kullanıldığında;

  • embriyo kalitesi azalır,
  • gebelik oranları ve rahim içerisine tutunma oranları azalır,
  • bebeklerde anomali riski artar.

IMSI yöntemi kullanılarak bütün bu dez avantajların önüne geçilir.

ICSI yöntemine göre IMSI ile sperm seçimi daha detaylı yapılabildiği için bebeklerin doğuştan getirebileceği anomalilere engel olabilme şansı artmaktadır.Böylelikle IVF tedavisine bağlı gelişebilme ihtimali olan anormalliklerin önüne geçilmiş olur.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.