facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

ortopedi.jpg

Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi, Latince kökenli orthos (düzgün) ve pedia (çocuk) sözcüklerinin birleşiminden oluşan ''düzgün çocuk'' anlamına gelmektedir.

Ortopedi ve travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemindeki doğumsal ve sonradan edinilmiş hastalıkları inceleyip, teşhis ederek, hastalara en uygun medikal ve cerrahi tedaviyi bilimsel düzeyde planlayarak uygulamaktadır. Hastalar, tedavi planları ile ilgili olarak uzman doktorumuz tarafından tüm detaylarıyla bilgilendirilmektedir. Ortopedi ve travmatoloji, teknolojik ve bilimsel ilerlemeler ışığında sürekli gelişen ve değişen bir daldır.

 ALT DALLARI:

  • Artroplasti ameliyatları ( kalça ve diz eklemi protez ameliyatları)
  • Diz cerrahisi ve artroskopik cerrahi (görüntülü eklem cerrahisi)
  • Spor yaralanmaları
  • Çocuk ortopedi ve travmatolojisi
  • Omuz ve dirsek cerrahisi
  • Ayak ve ayak bileği cerrahisi
  • Kırık ve çıkıkların medikal ve cerrahi tedavisi

Artroplasti Ameliyatları

Artroplasti Ameliyatları
Artroplasti hastalıklı ve fonksiyonlarını kaybetmiş bir eklemin cerrahi yolla yeniden şekillendirilmesi veya oluşturulmasıyla tekrar iş görebilir hale getirilmesidir.

Omuz ve Dirsek Cerrahisi

Omuz ve Dirsek Cerrahisi
Dizler diğer eklemlere göre en fazla yüke maruz kalan eklemdir. Diz eklemindeki menisküs, ön çapraz bağ, eklem kıkırdağı, kapsül gibi yapıların yaralanmaları, sinovit yani eklem zarının kalınlaşması, erken ve orta dereceli diz eklemi kireçlenmesi, eklem içi kırıklar artroskopik cerrahi ile tedavi edilebilmektedir.

Spor Yaralanmaları

Spor Yaralanmaları
Bilinçsiz yapılan spor beraberinde yaralanmaları da getirmektedir.en çok travmaya maruz kalan bölgeler olarak; diz,ayak bileği,kalça ve kasık bölgesi, omuz eklemi, baldır, uyluk, dirsek, el ve el bileği sayılabilir.

Çocuk Ortopedisi ve Travmatolojisi

Çocuk Ortopedisi ve Travmatolojisi
Çocukların doğuştan var olan kas-iskelet sistemindeki patolojiler ve her türlü kırık ve çıkıklarının tanısı ve tedavisi (medikal ve cerrahi) ortopedi ve travmatoloji uzman doktoru tarafından yapılmaktadır.

Diz Cerrahisi ve Artroskopik Cerrahi

Diz Cerrahisi ve Artroskopik Cerrahi
Vücutta en sık görülen eklem ağrıları arasında omuz bölgesi yer almaktadır. Sıkışma sendromu, omuz döndürücü kas grubu yaralanmaları, omuz çıkıkları, omuz çevresi kırıklarının tanı ve tedavisi (medikal ve cerrahi) ortopedi ve travmatoloji uzman doktoru tarafından yapılmaktadır.

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi
Ayak bileği bağ yaralanmaları ve kırıkları, ayak kemikleri kırıkları, (başparmak eğriliği) halluks valgus,topuk dikeni,sinir sıkışmaları, plantar fasiit v.b. birçok  problemin tanı ve tedavisi (medikal ve cerrahi) ortopedi ve travmatoloji uzman doktoru tarafından yapılmaktadır.

El Cerrahisi

El Cerrahisi
El ve el bilek kırıkları, (parmak,tarak kemiği,el bilek küçük kemikleri,ön kolun radius ve ulna kemikleri) el ve dirsekte sinir sıkışmaları (karpal tünel, kübitel tünel) tetik parmak, çıkıklar...

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.