facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

cocuk-sagligi.jpg

Çocuk Endokrinolojisi

endokronoloji-web-main.jpg
Vücudumuzdaki iç salgı bezleri tarafından kana aktarılan hormon dediğimiz yapılar, diğer sistemlerle beraber vücudumuzdaki birçok mekanizmayı kontrol ederler ve tüm bu sistemi inceleyen bilim dalına endokrinoloji denir.

Sağlam Çocuk Takibi

saglam-cocuk.jpg
Gelişmiş toplumların geleceği çocukların sağlığı ve eğitimi ile birebir ilişkilidir. Çocuk sağlığı anne karnında başlar, daha sonra yenidoğan takibi ve sağlam çocuk izlemi ile devam eder.

Çocuk Aşıları

cocuk-asilari.jpg
Bebeğin aşıları doğar doğmaz başlayacak, anneyle birlikte hastaneden taburcu edilmeden önce ilk Hepatit B aşısı yapılmış olacaktır. Bunun ikincisi 1 ay sonra, üçüncüsü ise ikinciden 5 ay sonra yapılacaktır.

Çocuklarda Beslenme

cocuk-beslenme.jpg
Çocuk Beslenmesi başlığı altında, her yaştaki bebek ve çocuğun beslenmesiyle ilgili önemli konularda bilgiler bulacaksınız. Dikkat edilmesi gerekenler, öneriler, ipuçları ve pratik bilgiler...

Gelişme Takvimi

gelisim.jpg

Çocukların yaşa göre normal gelişme takvimini görebilirsiniz.

Büyüme Aşamaları

buyume.jpg
Yenidoğan, iki ay, dört ay, altı ay, dokuz ay, on iki ay, konularını okuyabilirsiniz. 

YENİ DOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Hayata beklenenden erken gelen prematüre bebekler,problemli bir gebelik sonrası sağlık sorunları ile doğanlar veya yaşamlarının ilk bir ayında ciddi sağlık problemleri olan yeni doğanlar ileri yaşam desteği ve tedavilerinin yapılabildiği yoğun bakım ünitelerine ihtiyaç duyabilirler.

Hastanemizde bulunan 10 küvöz kapasiteli yenidoğan yoğun bakım ünitesi hem hastanemizde doğan bebeklere ,hem de dışarıdan sevk edilen hastaları kabul ederek Bursa ve çevre illere hizmet verebilmektedir.Ünitenin varlığı özellikle riskli gebeliklerde olmak kaydı ile hastanemizde gerçekleştirilen tüm doğumlarda hem aileler hem de doğum yaptıran hekimler için güven verici olmaktadır.Deneyimli bir uzman hekim ve sağlık personeli kadrosu ve ileri teknoloji ürünü donanımı ile 24 saat hizmet verilen ünitemizde üst düzeyde yoğun bakım hizmeti sunulabilmektedir.

Anne sütü neden bebekler için iyi besindir?

Anne sütü, bebeğin ilk altı ay ihtiyacı olan protein, yağ, demir, vitamin gibi her türlü besin değerine içeren ideal besin kaynağıdır. İçindeki koruyucu maddeler nedeniyle bebeği enfeksiyonlardan korur. Anne sütünün hazmı kolaydır, kaynatmak gerekmez. Daima taze, temiz ve bebeğe vermek üzere hazırdır.

Emzirmenin anne sağlığına faydaları nedir?

Emzirme bebekle anne arasında özel sevgi bağı kurulmasını sağlar. Doğumdan hemen sonra emzirme doğum sonrası kanama miktarını azaltır. Bebeğin annesini emmesinin anneyi idrar yolu enfeksiyonlarından, meme ve yumurtalık kanserinden koruduğu bilinmektedir.

SEVGİLİ ANNELER VE BABALAR

Dünyanın en zevkli,aynı zamanda en zor görevlerinden birini üstlenmiş bulunuyorsunuz.

Bebeğinizin kişiliğinin en az yarısı doğumda belirlenir.Çocuğunuz sizlerden aldığı özellikleri birleştirerek kendine özgü bir şey olarak büyüyüp gelişecektir.

Bebeklik döneminden itibaren kendine özgü bir birey olarak ağlaması,uyuması ya da acıktığını belirtmesi diğer çocuklardan farklı biçimlerde olacaktır.

Devamını okuyun

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.