Hayata beklenenden erken gelen bebekler, problemli bir gebelik sonrası sağlık sorunları ile doğanlar yoğun bakım ünitelerine ihtiyaç duyabilirler.

Hastanemizde bulunan 10 küvöz kapasiteli yenidoğan yoğun bakım ünitesi hem hastanemizde doğan bebeklere ,hem de dışarıdan sevk edilen hastaları kabul ederek Bursa ve çevre illere hizmet verebilmektedir.Ünitenin varlığı özellikle riskli gebeliklerde olmak kaydı ile hastanemizde gerçekleştirilen tüm doğumlarda hem aileler hem de doğum yaptıran hekimler için güven verici olmaktadır.Deneyimli bir uzman hekim ve sağlık personeli kadrosu ve ileri teknoloji ürünü donanımı ile 24 saat hizmet verilen ünitemizde üst düzeyde yoğun bakım hizmeti sunulabilmektedir.

Çocuk Endokronolojisi

Çocuklarımızın sağlığı gebeliğin başından itibaren her şeyin önüne geçmektedir. Fiziksel ve ruhsal gelişimin temelleri anne karnında atılmaktadır. Ergenliğin sonuna kadar devam eden büyüme ve gelişme süreçleri araya giren hastalıklar tarafından kesintiye uğratılabilmektedir.

Sağlam Çocuk Takibi

Sağlam çocuk izlemi, sadece sağlıklı çocuklara verilmesi gereken bir hizmet değil, tüm çocukların; Büyüme ve gelişmelerinin izlendiği, Sağlıklı olup olmadığının değerlendirildiği, Aşı ve sağlık eğitimi gibi koruyucu hekimlik uygulamalarının sunulduğu bir çocuk sağlığı izlemi hizmetidir.

Çocuk Aşıları

Bebeğin aşıları doğar doğmaz başlayacak, anneyle birlikte hastaneden taburcu edilmeden önce ilk Hepatit B aşısı yapılmış olacaktır. Bunun ikincisi 1 ay sonra, üçüncüsü ise ikinciden 5 ay sonra yapılacaktır. 2 ayını dolduran bebeğe, BCG ve karma, çocuk felci aşıları yapılacak, karma aşı 4-6 haftalık aralarla toplam 3 doza tamamlanacaktır. 

Çocuklarda Beslenme

Çocuk Beslenmesi başlığı altında, her yaştaki bebek ve çocuğun beslenmesiyle ilgili önemli konularda bilgiler bulacaksınız. Dikkat edilmesi gerekenler, öneriler, ipuçları ve pratik bilgiler makalemizdedir.

Gelişme Takvimi

Çocukların yaşa göre normal gelişme takvimini görebilirsiniz.

Büyüme Aşamaları

Yenidoğan, iki ay, dört ay, altı ay, dokuz ay, on iki ay, konularını okuyabilirsiniz.

Vücudumuzdaki iç salgı bezleri tarafından kana aktarılan hormon dediğimiz yapılar, diğer sistemlerle beraber vücudumuzdaki birçok mekanizmayı kontrol ederler ve tüm bu sistemi inceleyen bilim dalına endokrinoloji denir.

Gelişmiş toplumların geleceği çocukların sağlığı ve eğitimi ile birebir ilişkilidir. Çocuk sağlığı anne karnında başlar, daha sonra yenidoğan takibi ve sağlam çocuk izlemi ile devam eder.

Bebeğin aşıları doğar doğmaz başlayacak, anneyle birlikte hastaneden taburcu edilmeden önce ilk Hepatit B aşısı yapılmış olacaktır. Bunun ikincisi 1 ay sonra, üçüncüsü ise ikinciden 5 ay sonra yapılacaktır.

Çocuk Beslenmesi başlığı altında, her yaştaki bebek ve çocuğun beslenmesiyle ilgili önemli konularda bilgiler bulacaksınız. Dikkat edilmesi gerekenler, öneriler, ipuçları ve pratik bilgiler...

Çocukların yaşa göre normal gelişme takvimini görebilirsiniz.

Yenidoğan, iki ay, dört ay, altı ay, dokuz ay, on iki ay, konularını okuyabilirsiniz.